Technologija

Paviršių dengimo su „DosoMetal“ produktais procesas:

  1. Paviršių paruošimas. Visų pirmą paviršius turi būti tinkamai paruoštas, nuo dengiamo paviršiaus turi būti pašalinti riebalai, dulkės ir defektai.
  2. Prieš dengiant paviršių skystu metalu, pagrindas gruntuojamas „DosoMetal Primer“ arba „DosoMetal 2K Primer“. Jeigu paviršius prieš tai jau buvo gruntuotas ar lakuotas (pvz. baldinė plokštė), pakartotinai to daryti ne būtina, tokiu atveju paviršius turi būti pašiauštas su švitriniu popieriumi.
  3. Nešvarumų pašalinimas. Nugruntavus ar pašiaušus, paviršių būtina nuvalyti „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone.
  4. Skyst metalo mišinio paruošimas. Tinkamai paruošus paviršiu, sumaišomi skysto metalo komponentai: metalo milteliai ir rišiklis (BINDERIS) „DosoMetal Aqua Binder“ arba „DosoMetal Spray Binder“.
  5. Paviršių dengimas. Paviršių dengiame skysto metalo mišiniu. Padengimo būdai galimi šie: su „DosoMetal Aqua Binder“ dengti paviršių galima voleliu, teptuku, glaistykle, mentele. Su „DosoMetal Spray Binder“ tinkamiausias paviršiaus padengimo būdas yra purškimas pulverizatoriaus pagalba, bet galima naudoti ir aukščiau išvardintas priemones.
  6. Šveitimas. Poliravimas. Skysto metalo mišiniui pilnai sukietėjus, procesas trunka 4-24 val. priklausomai nuo naudojamo rišiklio (BINDERIO), paviršius nušveičiamas švitriniu popieriumi ir jeigu yra poreikis – nupoliruojamas. Po kiekvienos šveitimo operacijos paviršius nuvalomas su „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone.
  7. Vaškavimas. Gaminį nušveitus/nupoliravus ir nuvalius metalo dulkes su „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone, paviršių būtina apsaugoti nuo oksidacijos ir išorių mechaninių pažeidimų. Tam naudojame „DosoMetal Warnish“ laką arba „DosoMetal WAX“ vašką.
  8. Taip pat galima naudoti specialias patinavimo priemones „DosoMetal PATINA“ norint aktyvuoti natūralią metalų oksidaciją. Šis procesas atliekamas prieš lakavimą/vaškavimą.